Misija – Dievnams ir pirmā vieta Latvijā, kur prioritāra uzmanība veltīta dzīvības jautājumiem un aizlūgumiem par bērniem - aizlūgumiem par neiznēsātiem bērniem, vecāku un bērnu attiecībām, sievietēm, kas nevar ieņemt bērnu, bērnu veselības problēmām un citiem dzīvības un ģimenes jautājumiem.

Kādas vēsturiskas nejaušības dēļ Igate un tās tuvākā apkārtne līdz šim ir palikusi bez baznīcas - sava kultūras un garīguma centra. Vēsturiski avoti vēstī, ka 13. gadsimtā Vidrižos Kalniņu pilskalnā ir bijusi baznīca. Un arī 19. gs. vidū uz Bīriņu muižas zemes uzcelta neliela pareizticīgo koka baznīca, bet ap 1876. gadu tā ir pārcelta uz Lēdurgu.
Igates baznīcas rašanās ir saistītā ar dažādu konfesiju vietējo iedzīvotāju vēlmi pēc ekumeniskas baznīcas Igatē, kurā varētu kopīgi lūgties, neatkarīgi no konfesionālās piederības. Tāpēc šis dievnams ir uzskatāms par unikālu pilotprojektu, pirmo ekumēnisko baznīcu Latvijā, kas ir tikusi celta, balstoties uz vietējo iedzīvotāju, kuri izveidoja biedrību "Igate", iniciatīvas, nevis uz baznīcas hierarhijas pārstāvju priekšlikumiem.
Projekta autore Marta Linde stāsta, ka baznīca ir īpaša, jo tā ir pirmā ekumēniskā baznīca Latvijā, kura par prioritāti izvirzījusi lūgšanas par bērniem – gan neiznēsātiem, ar veselības problēmām, gan sievietēm, kas nevar ieņemt bērnu, sarežģītām vecāku attiecībām ar bērniem, u.c. ģimenes un dzīvības jautājumiem.
Igates baznīcā var ietilpt aptuveni 100 cilvēku, arhitektonisko risinājumu radījis arhitekts Aleksandrs Sološenko, projektējot būvi un ietekmējoties no Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskās baznīcas.
Igates kompleksā majestātiski iekļāvusies jaunuzceltā baznīca, tā atrodas iepretim Igates pilij un Emiļa Melngaiļa muzejam, kas paver iespēju dievnamu apmeklēt arī šo objektu viesiem.